С мисия за качествено образование!

НПСС Новини

Форум в Пловдив постави фокус върху модерното висше образование, устойчивото финансиране и ролята на студентите

Форум в Пловдив постави фокус върху модерното висше образование, устойчивото финансиране и ролята на студентите

По време на форума „Модерно висше образование чрез устойчиво финансиране за качествено обучение, академични стандарти и партньорство в институционална среда“, проведен в Пловдив, водещи представители на държавни институции, академичната общност и студентските организации обсъдиха ключови политики за развитието на висшето образование в България.
Събитието бе организирано под патронажа на Областната администрация – Пловдив, със съдействието на Сдружението на държавните висши училища, Синдикат „Висше образование и наука“ към КНСБ, Синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ и Националното представителство на студентските съвети (НПСС).
Още в откриването на форума д-р Даниел Парушев, президент на Алумни общността на НПСС и председател на Националното представителство на студентските съвети в мандат 2020–2024 г., направи въвеждащи думи по темата за модерното висше образование. Той подчерта значението на устойчивия диалог между институциите, университетите и студентите, както и необходимостта студентската гледна точка да бъде активна част от процесите по реформа и повишаване на качеството на обучението.
По думите му авторитетът на българските университети се гради не само чрез финансиране, но и чрез високи академични стандарти, адекватни учебни програми и реално партньорство със студентската общност.
Продължава...
НПСС с поредно ключово партньорство

НПСС с поредно ключово партньорство

С началото на новата година Българската телеграфна агенция (БТА) и Националното представителство на студентските съвети (НПСС) стартират стратегическо партньорство, след подписването на споразумение за съвместно сътрудничество. Договорът беше подписан в Националния пресклуб на БТА от генералния директор на Агенцията Кирил Вълчев и председателя на НПСС Ангел Стойков.

Продължава...
НПСС и ГДНП с поредна презентация в София

НПСС и ГДНП с поредна презентация в София

В навечерието на Студентския празник и предстоящите коледни празници, Националното представителство на студентските съвети (НПСС), съвместно със Студентския съвет при УНСС и Главна дирекция „Национална полиция“ (ГДНП), организираха специализирана презентация и обучение на тема „Негативните последици от употребата на алкохол и опиати при управление на моторни превозни средства“.

Инициативата беше насочена към повишаване на информираността и личната отговорност на студентите в период, традиционно свързан с празнични събирания и интензивно пътуване. Чрез реални казуси, експертни разяснения и практически демонстрации бяха представени рисковете и последствията от шофирането след употреба на алкохол и наркотични вещества.

Продължава...
НПСС подчертава дългогодишния си ангажимент в социалната политика по време на заседание на Комисията по образование и наука

НПСС подчертава дългогодишния си ангажимент в социалната политика по време на заседание на Комисията по образование и наука

Делегация на Националното представителство на студентските съвети (НПСС), водена от председателя Ангел Стойков (Университет за национално и световно стопанство), участва в заседание на Парламентарната комисия по образование и наука в 51-то Народно събрание. В състава на делегацията бяха още Йоана Йосифова – зам.-председател на НПСС и представител на Нов български университет, Денислав Иванов – член на Изпълнителния съвет на НПСС и представител на Военна академия „Г. С. Раковски“, Мария Андонова – член на Изпълнителния съвет на НПСС и представител на Националната академия за театрално и филмово изкуство „Кръстьо Сарафов“, и Мартин Кацарски – член на Контролния съвет на НПСС и представител на Минно-геоложкия университет „Св. Иван Рилски“.
Продължава...
Националното представителство на студентските съвети участва в Българо-китайски младежки форум в София

Националното представителство на студентските съвети участва в Българо-китайски младежки форум в София

В София се проведе първият Българо-китайски младежки форум, организиран от Посолството на Китай и Министерството на младежта и спорта на Република България, който събра млади хора, представители на институции, университети и организации от двете държави. Основната цел на форума бе да се обсъдят нови идеи и възможности за задълбочаване на двустранното сътрудничество между България и Китай, както и ролята на младежите в неговото развитие.
Сред участниците в събитието беше и представител на Националното представителство на студентските съвети (НПСС) — Денислав Иванов от Военна академия „Г. С. Раковски“, член на Изпълнителния съвет на НПСС. Участието на НПСС във форума подчерта значението на студентските организации в процеса на международен младежки обмен и в изграждането на устойчиви партньорства между младите хора от различни държави.
Продължава...
Абонамент чрез RSS

За контакти

02 4414 990