Представители на студентската младеж изразяват позициите си за увеличаването на студентските такси пред Министъра на образованието, младежта и науката проф. Сергей Игнатов.
Днес, 04 април 2011г., в сградата на МОМН се проведе среща между представители на Националното представителство на студентските съвети и Министъра на образованието, младежта и науката , Главния секретар на МОМН и Представители на правната дирекция на МОМН във връзка с утвърждаване на таксите за учебната 2011-2012г.
Основният акцент на срещата беше, че в голяма част от случаите, таксите , които се предлагат от висшите училища не са съгласувани пряко със Студентските съвети или са приети на Академичен съвет, където не е взето под внимание студентското мнение.
В тази връзка председателят на НПСС заяви отново аргументирано необходимостта от увеличаване на студентското представителство в органите на управление на висшите училища, тъй като това ще даде ясна тежест на студентското мнение.
Бяха обсъдени и размерите на таксите, предложени за конкретни висши училища. Министър Игнатов изрази готовност за подкрепа и каза, че важна в случая е връзката между ръководствата на висшите училища и студентските съвети, както и реалното обсъждане на проблемите до достигане на консенсус.



